hala magazynowa
Magazyny

Gdzie najlepiej powinien być zlokalizowany magazyn?

Nie możemy się oszukiwać, każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność handlową prędzej czy później będzie zmuszony korzystać z jakichś magazynów. Może nam się wydawać, że lokalizacja magazynu nie ma znaczenia, że służy on tylko i wyłącznie do obsługi towaru, zatem nasi klienci nie muszą się nim interesować. Dziś postaram się udowodnić Ci, że jest to myślenie przestarzałe i błędne. Zatem gdzie powinien najlepiej być położony magazyn?

Odpowiedź, która jako pierwsza nasuwa się na usta to: „tam, gdzie jest taniej!” Gdybyśmy mieli kupować powierzchnię magazynową w centrum Szczecina zapewne nasz interes nie przyniósłby największych dochodów.

Magazyn to przestrzeń, w której przetrzymujemy towar a także pakujemy i wysyłamy do klientów. W specyficznych przypadkach istnieje również możliwość odbioru osobistego prosto z magazynu – ja jednak odradzam dawanie takiej opcji z całego mojego serca. Lepiej będzie, kiedy klienci nie zobaczą wszystkiego co dzieje się w magazynie – to nie miejsce dla nich.

Istotną rolę odgrywa cena za metr kwadratowy powierzchni magazynowej

Wybierając miejsce do przechowywania towaru lokalizacja przestaje być cechą najważniejszą. W pierwszej kolejności warto zwracać uwagę na cenę w stosunku do ilości metrów kwadratowych. Jeżeli magazyn jest dostatecznie duży – w stosunku do możliwie jak najniższej ceny możemy uznać wstępnie, że znaleźliśmy interesujący nas budynek.

Zaraz po sprawdzeniu wielkości do ceny na samym początku powinniśmy zainteresować się sprawdzeniem przede wszystkim dojazdów. Towar z magazynu nie jest przenoszony na skrzydełkach małych wróżek. Codziennie wyjeżdża samochodami dostawczymi, które wiozą go prosto do hurtowni, sklepów czy innych naszych klientów. Nie możemy pozwolić sobie, aby duże, sporo palące samochody robiły kolejne kilometry w drodze do nas. Dobrym rozwiązaniem są tutaj magazyny blisko autostrady. Wiele ofert magazynów w Szczecinie, których lokalizacja wychodzi poza miasto posiada informację o bliskim położeniu kluczowych dróg komunikacyjnych. Jeżeli uda się takie znaleźć można powiedzieć, ze całe nasze przedsięwzięcie już można z założenia uznać za udane.

Oczywiście znalezienie samego budynku jeszcze nie załatwia nam całej sprawy, musimy zastanowić się w zależności od tego czy chcemy go kupić, czy tylko wynająć nad ewentualnym kosztem napraw. Bardzo często powierzchnie magazynowe nie są dostosowane np. do prowadzenia warunków chłodniczych – nie może to mieć miejsca, jeżeli chcesz myśleć poważnie o prowadzeniu magazynu. Wszystkie ewentualnie koszty naprawy musisz jak najszybciej doliczyć.

Poza dostosowaniem przyłączy sprawdzić powinieneś stan techniczny! To bardzo ważne, żeby nie okazało się nagle, że reszta budynku, której akurat nie zauważyłeś na pierwszy rzut oka pochłonęła resztę Twoich funduszy.

Jeżeli jednak udało Ci się znaleźć magazyn blisko autostrady, w dobrym stanie technicznym o odpowiedniej wielkości i cenie – nie czekaj! Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele osób również takiego szuka…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *