faceci czyszczący obuwie
Moda i Styl

Jakie są domowe sposoby czyszczenia butów?

Zadbany wygląd to wizytówka człowieka. Często mówi się, że dwie rzeczy świadczą o człowieku – zadbane dłonie i czyste buty. O pierwszy podpunkt dbają zwłaszcza kobiety. Chodzą one do kosmetyczki, która nawet z krótkich i mało estetycznych paznokci jest w stanie zrobić coś eleganckiego. Oczywiście, coraz częściej również panowie korzystają z usług tego typu. Ci jednak, którzy nie odwiedzają kosmetyczki, muszą chociaż umieć zadbać o swoje obuwie. Powinni oni wiedzieć jak czyścić buty, żeby wyglądały zawsze schludnie i porządnie. O ile czyszczenie butów może nie wydawać się zbyt skomplikowane, o tyle wymaga ono na tyle dużej systematyczności, że niektórzy angażują w to specjalistyczne firmy czyszczące buty, takie jak http://sneakersspa.pl/ z Warszawy z ulicy Targowej 33A.

Jak wyczyścić but by go nie zniszczyć?

Jeśli jednak nie chcemy inwestować w tego typu rozwiązanie, bezwzględnie powinniśmy sprawdzić jak czyścić buty, aby ich przede wszystkim nie zniszczyć. Domowe sposoby na czyszczenie butów są przeróżne, jednak, podobnie, jak sposoby na pranie odzieży, powinny być dostosowane do rodzaju materiału, z jakiego buty są wykonane. Specjalistyczne firmy czyszczące buty mają specjalne sprzęty oraz określoną technikę czyszczenia. Z pewnością czyszczenie butów typu skórzane botki będzie wyglądało zupełnie inaczej niż czyszczenie trampek. Dlatego właśnie zanim wrzucimy bezmyślnie do pralki trampki czy adidasy, powinniśmy dokładnie sprawdzić zalecenia producenta co do tego jak czyszcić buty.

Co użyć do czyszczenia?

Jeśli chodzi o domowe sposoby na czyszczenie butów absolutną podstawą jest najzwyczajniej w świecie miękka ściereczka, najlepiej z mikrofibry oraz woda. Warto również zastosować odrobinę mydła czy nawet płynu do naczyń. Wystarczy przetrzeć mokrą szmatką i potem wytrzeć je na sucho. Domowe sposoby na czyszczenie butów z pewnością obejmują również czyszczenie ich szczotką. To polecane jest głównie wtedy, gdy buty są wyjątkowo opiaszczone czy miały kontakt z błotem. W ogóle najlepszym sposobem na to jak czyścić buty jest dbać o nie na bieżąco. Oznacza to, że przetrzeć powinniśmy je codziennie, po każdym razie, kiedy je założymy. To pomoże nam okiełznać kurz na bucie i zapobiegnie jego gromadzeniu się w zakamarkach. Jeśli chcemy, aby buty ładnie się prezentowały to domowe sposoby na czyszczenie butów obejmują również używanie pasty. Oczywiście, pastujemy wyłącznie buty skórzane bądź te z eko skórki.

Pamiętajmy o wyczyszczeniu obuwia również w środku!

Warto zaznaczyć, że specjalistyczne firmy czyszczące buty wiedzą jak czyścić buty nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Dlatego właśnie warto, aby od czasu do czasu czyszczeniem naszego obuwia zajęły się specjalistyczne firmy czyszczące buty. Mamy wówczas gwarancję, że buty zostaną porządnie zdezynfekowane. To również dobry sposób gdy domowe sposoby na czyszczenie butów zawodzą w temacie niwelowania przykrego zapachu z obuwia. Pospolity sposób na to jest taki aby na noc wsypać trochę sody oczyszczonej do butów, jednakże sposób ten nie zawsze działa mimo, że soda ma za zadanie usunąć przykry zapach to nie zawsze sobie z tym radzi. Wtedy możemy oddać buty do firmy, albo kupić nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *