24
Motoryzacja

Jaki jest koszt życia w Wielkiej Brytanii

Niskie zarobki, brak możliwości znalezienia pracy, czy też mała szansa samorozwoju to główne przyczyny wyjazdu za granicę. Coraz więcej Polaków decyduje się na życie na obczyźnie, ponieważ tylko w ten sposób mają szansę na zarobienie dużych pieniędzy. Wielka Brytania od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W UK szansę na znalezienie dobrej pracy ma osoba w każdym wieku. Duże zapotrzebowanie na siłę roboczą sprawia, że każdy ma szansę znaleźć posadę, która będzie zapewniać nie tylko wysokie zarobki, ale również komfortowe warunki.

Czy w UK życie jest drogie?

Ogólną kalkulację należy rozpocząć od przeanalizowania naszych potrzeb i preferencji. Jeśli nie zamierzamy oszczędzać, a nasze życie ma być przepełnione zabawią, to oczywistym jest, że będziemy potrzebować sporej ilości wolnej gotówki. Jednak, jeśli naszym celem jest zaoszczędzenie pieniędzy, to bez wątpienia możemy tego dokonać nawet przy średnich zarobkach. W przeliczeniu na złotówki, minimalna pensja w Wielkiej Brytanii wynosi ponad 6000 złotych. Warto dodać, że zazwyczaj nie celujemy w pracę za najniższe stawki, więc nasze zarobki mogą być znacznie większe.

W jakich warunkach chcemy żyć.

Żeby dowiedzieć się, jaki jest koszt życia w Wielkiej Brytanii, należy określić w jakich warunkach chcemy żyć. W przypadku, gdy zadowoli nas wynajem pokoju, to wystarczy nam około 100 funtów tygodniowo. Możemy wynająć całkiem niezły pokój nawet za 70 funtów. Ważne jest, aby zająć się tym odpowiednio wcześniej i znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Jeśli chcemy czegoś więcej, to możemy zdecydować się na pokój z oddzielną kuchnią i łazienką (tzw. studio flat). Naturalnie koszt wynajmu jest wyższy i wynosi około 600 funtów na miesiąc. Wynajmując mieszkanie musimy liczyć się z o wiele wyższymi kwotami. Dodatkowo, najczęściej kwota wynajmu nie uwzględnia miesięcznych rachunków. Podstawowe miesięczne opłaty wynoszą około 100 funtów. W zależności od naszych upodobań, musimy do nich doliczyć np. opłatę za Internet lub abonament TV.

Posiadanie samochodu w UK nie jest tanią sprawą.

Jeśli boisz się, że opłaty przewyższą Twoje możliwości, postaw na komunikację publiczną. Ubezpieczenie samochodu w UK płacone jest od osoby, a do kwoty całkowitej doliczany jest podatek drogowy. Musisz liczyć się z tym, że będzie to kosztować od 700 funtów wzwyż. Samo życie również nie należy do najtańszych, jednak jeśli będziemy mądrze dysponować swoim budżetem, to na pewno sobie poradzimy. Przeciętny koszt utrzymania dla jednej osoby wynosi około 500 funtów miesięcznie. W skład wchodzi wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania. Oczywiście, możemy wydawać znacznie mniej. Żywność w UK nie jest najtańsza. Ważne jest, aby szukać odpowiednich promocji, a dzięki zorganizowaniu i zaangażowaniu nie wydamy na jedzenie majątku. W Wielkiej Brytanii opłaca się kupować sprzęt elektroniczny, a także markowe ubrania, obuwie, czy też kosmetyki do makijażu. Ceny są tutaj znacznie niższe niż w Polsce, więc zakup na pewno będzie się opłacał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *